טפסים דיגיטליים לשיפור חווית המשתמש


כל ארגון וחברה שואפים להשיג את שביעות רצון הלקוח. בעולם התחרותי שלנו, חברות רבות נלחמות על הלקוח באמצעות דרכים מגוונות כמו מבצעים, מוצרים חדשים וכן שיפור חווית המשתמש. כאשר חווית המשתמש מסורבלת, ארוכה ומייגעת, הלקוח עלול לאבד את סבלנותו ולפנות לחברה המתחרה. קחו לדוגמה את הליך מילוי הטפסים הסטנדרטי – מדובר בפרוצדורה בירוקרטית מעיקה שבמסגרתה הלקוח צריך להמתין לקבלת טופס בדואר, בפקס, או לגשת למשרדי החברה ולהמתין בתור. לאחר מכן עליו למלא את הטופס בכתב ידו, לחפש פקס זמין (מכשיר מיושן שלא תמיד יש בנמצא),ולקוות שהמסמכים יגיעו לידם ולא יאבדו בתוך הרי הניירת של החברה. 

אפשר לעשות זאת גם אחרת. כדי לשפר את חווית המשתמש במילוי הטופס, ניתן להיעזר במערכת לבניית טפסים דיגיטליים בענן כמו מערכת Sogomatic. המערכת מאפשרת לכם לבנות טופס המתאם בדיוק לצרכים של חברה, ולשלוח אותו בקלות ובמהירות ללקוח. ניתן לשלוח את הטופס באמצעות מייל, תוכנות מסרים כמו וואטסאפ וטלגרם, באמצעות רשתות חברתיות כמו פייסבוק, אינסטגרם וטוויטר, לפרסם קישור ישיר לטופס באתר אינטרנט או בקמפיין גוגל ועוד. הלקוח יכול לפתוח את הטופס במחשב, בטלפון הנייד או בטאבלט, ולמלא אותו בכל שעה ביום ובכל מקום – בין אם הוא נמצא במשרד, בביתו או בזמן חופשה בחו״ל. בכך הלקוח חוסך זמן יקר הכרוך במילוי טופס נייר. הטופס מאובטח כך שאין חשש לאובדן מידע או לשימוש בו על ידי גורם שלישי. מעבר לכך, הנתונים כולם נשמרים בענן מה שיוצר סדר ומאפשר ייעול של הליך מילוי הטפסים, זאת בניגוד לטפסי נייר העלולים להינזק עם הזמן וללכת לאיבוד. בנוסף לכך, הטופס הדיגיטלי מצמצם את הסיכוי לטעויות אנוש המתלוות לתהליך מילוי טפסים סטנדרטי – הטקסט אותו ממלא הלקוח בטופס הדיגיטלי הוא ברור לעומת כתב יד שלא תמיד קריא ועשוי להוביל למידע שגוי. כמו כן, לטופס הדיגיטלי מתלווה חתימה דיגיטלית, כך שניתן לאמת את הטופס ולמנוע זיוף חתימה. 

חברה טובה היא חברה שמנסה תמיד להתייעל, שמקשיבה לצרכי הלקוח ומאפשרת לו ליהנות מחווית משתמש טובה יותר. אתם מוזמנים להתנסות במערכת טפסים דיגיטליים ולהתרשם משביעות הרצון של הלקוחות שלכם. 

קטגוריות: כללי

כתבות נוסופות